Kuidas õppida inglise keelt kodus rääkides: 5 lõbusat ja lihtsat ideed
Miks õppida inglise keelt kodus?
- See on mugav. Pole paremat kohta maailmas, kus saaksid end täielikult lõõgastuda. Sa ei pea muretsema, kuidas riides oled, kas jääd tundi hiljaks või kas vastad küsimustele õigesti. Kui oled mugav, on õppimine tulemuslikum.
- See on praktiline. Pole vaja kodust lahkuda ega kuhugi reisida. Sa saad õppida igal ajal, kui soovid. See teeb sind produktiivseks. Selle asemel, et kodus mitte midagi teha, saad oma vaba aega kasutada produktiivselt. Sa oled üllatunud, kui kiiresti sa õpid, kui sul on nii palju vaba aega.
- See on pingevaba. Sa õpid ilma koduse surve all olemata. Saad järgida omaenda õpitempot, muretsemata, kas suudad teistega sammu pidada või mitte. Kui pole survet, tunned end õppimise ajal palju mugavamalt.
- See on lõbus. Tegelikult on üllatav, kui palju asju saad kodus teha, et õppida inglise keeles rääkima, ja sa naudid neid tegevusi. Pealegi ei pea sa selle eest midagi maksma.
5 lõbusat ja lihtsat viisi inglise keele õppimiseks kodus rääkides
1. Vestle sõpradega internetis
Mis oleks parem viis inglise keeles rääkima õppida kui sõpradega koos õppimine? Selle asemel, et nendega klaviatuuril suhelda, tee hoopis hääl- või videokõne. Nii saad harjutada inglise keeles vestluslikult rääkimist. See on hea harjutus mõlemale.
2. Helista klienditoele
Sul ei pea olema tõelist küsimust ega kaebust, et klienditeenindusele helistada. Õppimise eesmärgil võid teeselda, et sul on küsimus. Enamikul suurematel rahvusvahelistel ettevõtetel on inglise keelt kõnelevad esindajad. Võta seda kui tasuta inglise keele tundi.
Näiteks võid alustada toodete kohta küsimuste esitamisega:
Hi, I recently bought your anti-aging skin cream. I like it, but I find it too oily for my skin, would you recommend anything else?
Pärast seda võid jätkata teiste toodete kohta küsimist ja jagada, milliseid tooteid otsid.
Kui sa ei taha toodete kohta küsida, võid alati uurida nende tagastuspoliitika kohta. Sellisel juhul võid alustada näiteks:
I recently bought a shirt, but it doesn’t fit right. What’s your return policy?
Nii oledki klienditeenindajaga vestlust alustanud.
3. Salvesta ennast
Enda salvestamine aitab sul tuvastada hääldusvigu. Kasuta oma nutitelefoni, tahvelarvutit või isegi sülearvutit enda salvestamiseks.
Leia tekst, mida soovid lugeda, ja alusta salvestamist.
Salvestamise kõrval on olulisem samm kontrollida, kas oled sõnad õigesti hääldanud. Jätka oma ingliskeelsete salvestuste tegemist, kuni oled tekstis kõik sõnad õigesti hääldanud. Seejärel võid liikuda edasi uute tekstide juurde ja end raskemate sõnavaradega proovile panna.
4. Õpi pähe oma lemmikfilmide tsitaate
Sul on ilmselt paar lemmikfilmi, mida meeldib korduvalt vaadata. Seekord võid neid nautida veelgi, kujutledes end osana filmist ja rääkides koos näitlejatega. Ära unusta rääkida emotsiooniga.
Soovitame vaadata klassikalisi Ameerika filme, kui sul pole midagi muud mõttes. Kui sul on raskusi sõnade mõistmisega, saad alati Googeldada filmi käsikirja (transcript).
Näiteks, kui soovid öelda Tom Cruise'i repliike filmis "A Few Good Men", sisesta Google'i otsingusse "A Few Good Men transcript."
5. Loo audionäidend või podcast
Audionäidend või podcast on nagu blogi, kus sa salvestad ennast, et teised saaksid sind kuulata. Võid rääkida, millest soovid: arvustada filme, jagada lugusid, anda oma arvamust jne. Pärast salvestamist saad selle oma blogisse üles laadida ja jagada, mida sul on öelda.
Kui sul on inglise keelt emakeelena kõnelevaid sõpru, küsi neilt konstruktiivset tagasisidet. Nad annavad sulle hääldusnõuandeid, kiitust ja soovitusi, kuidas end parandada.
Alustuseks loo tasuta blogi (proovi Bloggerit või Tumblrit). Seejärel kasuta mis tahes helisalvestit ja salvesta oma vestlusi. Laadi need blogisse üles ja avalda postitus. Ta-da!
Alustage inglise keele õppimist juba täna!