Kõik artiklid

Inglise keele testid – TOEFL, IELTS, PTE & TOEIC: erinevused

TOEFL

Tuntud ka kui Test of English as a Foreign Language, on see eksam praegu kõige tavalisem mitte-emakeelsete inglise keele kõnelejate jaoks. TOEFL on sageli nõutud enamikes kolledžites ja ülikoolides USA-s, Kanadas ja teistes ingliskeelsetes riikides. Lisaks võivad valitsusasutused, litsentseerimisasutused, ettevõtted või stipendiumiprogrammid samuti nõuda TOEFL-i. Praegu kehtib TOEFL-i tulemus kaks aastat ja on pärast seda kaheaastast perioodi uuesti hindamise all.

TOEFL-i administreriti esmakordselt 1964. aastal ja seda on sellest ajast alates sooritanud üle 23 miljoni õpilase. Testi kaks kõige levinumat vormi on Internetipõhine test (iBT) ja paberkandjal test (PBT). IBT test koosneb neljast osast: lugemine, kuulamine, rääkimine ja kirjutamine. PBT koosneb samuti neljast osast: kuulamine, struktuur ja kirjalik väljendus, lugemise mõistmine ja kirjutamine. IBT maksimaalne punktisumma on 120, samas kui PBT punktisumma jääb vahemikku 310-667.

Valmistu TOEFL-iks veebis ↗

IELTS

Tuntud ka kui Rahvusvaheline Inglise Keele Testimise Süsteem (International English Language Testing System), administreerivad IELTS-i Cambridge'i Ülikooli ESOL Eksamid, Briti Nõukogu ja IDP Haridus. IELTS-il on kaks peamist versiooni: akadeemiline versioon ja üldine koolitusversioon. Põhimõtteliselt on akadeemiline versioon mõeldud üliõpilastele, kes soovivad õppida ülikoolides ja teistes kõrgkoolides, samuti meditsiinitöötajatele, nagu arstid või õed, kes peavad töötama või õppima ingliskeelses riigis. Üldine koolitusversioon on mõeldud neile, kes soovivad saada töökogemust või puhtalt immigratsiooni eesmärgil.

Sarnaselt TOEFL-ile kehtib ka IELTS-i tulemus kaks aastat. Kuigi akadeemiline versioon ja üldine versioon erinevad sisu poolest, on nende struktuur sama, jagades testi kolmeks osaks: kuulamine (40 minutit), lugemine (60 minutit) ja kirjutamine (60 minutit). Hindamine toimub bändisüsteemis koos punktisummaga, ulatudes kõrgeimast "Ekspertkasutajast" kuni madalaima "Mitte-kasutajani". Testi viiakse läbi kõige rohkem Hiinas, Indias ja Pakistanis.

Valmistu IELTS-iks veebis ↗

PTE

Uus Pearsoni inglise keele test (PTE) käivitati oktoobris 2009. Selle peamised erinevused TOEFL-ist hõlmavad:

Sarnaselt TOEFL testiga hindab Pearsoni inglise keele test (PTE) kõiki nelja sektsiooni: lugemine, kirjutamine, kuulamine ja rääkimine.

Valmistu PTE testiks veebis ↗

Alustage inglise keele õppimist juba täna!

Looge tasuta konto ja alustage inglise keele õppimist juba täna!
Loo konto

TOEIC

TOEIC on lühend inglise keele rahvusvahelise kommunikatsiooni testist (Test of English for International Communication). TOEIC veebisaidi järgi: „TOEIC on inglise keele test, mis on spetsiaalselt loodud mõõtma inimeste igapäevaseid inglise keele oskusi rahvusvahelises keskkonnas töötamiseks.” Punktisüsteem ulatub 10-st 990 punktini ja test ise kestab kaks tundi, koosnedes valikvastustega küsimustest, mis hindavad kuulamis- ja lugemisoskust.

TOEIC väljastab testitegijatele sertifikaate, kus erinevad värvid tähistavad erinevate oskustasemete vahemikke. 2006. aastal avaldati uus TOEIC, millel on pikemad lugemisosad ning samuti Briti, Austraalia ja Uus-Meremaa inglise keelt kõnelevad isikud, samas kui eelmine test sisaldas ainult ameerika keelt kõnelevaid isikuid.

Valmistu TOEIC testiks veebis ↗